Wtorkowa sesja notowań zbóż na światowych giełdach przebiegała w odmiennych nastrojach. Po wcześniejszych spadkach cen, odreagowały wzrostem zboża na giełdzie w Chicago (gorsze od oczekiwań dane o kondycji pszenicy ozimej w USA i słabnący dolar wobec euro). Tymczasem w Paryżu kontrakty na pszenicę i kukurydzę traciły trzecią sesję z rzędu.

Wczoraj cena pszenicy na Matif spadła poniżej dołka z 10 marca br. i znalazła się na poziomie najniższym od trzeciej dekady listopada 2014 r. Z kolei kukurydza po wczorajszej obniżce znalazła się na poziomie z początku marca br.

Pszenica Matif, kontrakt majowy- cena spadła o 0,97 proc. (177,75 euro/t- 712 zł/t).
Wykres 1


Notowania majowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie nadal dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt majowy- cena wzrosła o 0,27 proc. (173,24 USD/t- 637 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt czerwcowy- cena spadła o 0,78 proc. (158,25 euro/t- 634 zł/t).
Wykres 6


Notowania czerwcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie zdecydowanie króluje tren długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8


Najbliższy techniczny opór, mogący powstrzymać wzrosty cen znajduje się na poziomem 215 euro.

Kukurydza CBOT, kontrakt majowy- cena wzrosła o 0,07 proc. (142,12 USD/t- 522 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!