Na wczorajszej sesji notowań zbóż na światowych giełdach trochę się działo. A było to za sprawą pszenicy na CBoT w Chicago. Rodzące się obawy o wpływ pogody na zasiewy przy ostatnich dobrych danych eksportowych zadziałało na inwestorów, którzy najwyraźniej zdecydowali się na zamykanie pozycji krótkich, obawiając się, że potencjał spadkowy cen jest na wyczerpaniu. W efekcie wczoraj cena wzrosła o blisko 4 proc.!

Pszenica MATIF, kontrakt grudniowy - cena wzrosła o 1,12 (181,00 euro/t- 771 zł/t).
Wykres 1


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy - cena wzrosła o 3,77 proc. (187,02 USD/t- 723 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt listopadowy - cena wzrosła o 0,61 (166,00 euro/t- 707 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy - cena wzrosła o 1,25 proc. (151,37 USD/t-585 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!