PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ptasia grypa: Ponad 600 tys. ptaków zabitych w Niemczech

Ptasia grypa: Ponad 600 tys. ptaków zabitych w Niemczech Niemcy: Koszt uboju 14 tys. indyków na jedej fermie wyniósł około 63 tys. euro (Fot.pixabay.com)

Autor: JK

Dodano: 15-02-2017 12:47

Tagi:

Według niemieckiego ministra rolnictwa, tak złej sytuacji z ptasią grypą jeszcze nigdy nie było.Dotychczas walka z chorobą kosztowała życie ponad 600 tys. kurcząt, indyków i kaczek, które musiały zostać zabite. Końca obecności ptasiej grypy H5N8 w Niemczech, nie widać.

Według meldunków z poszczególnych krajów związkowych kolejne 154 tys. ptaków zostało uśmierconych prewencyjnie bez uzyskania  pozytywnych wyników na obecność wirusów H5N8. W wielu regonach nadal obowiązuje zakaz wypuszczania drobiu z kurników.

Dotychczas nie ma szacunków kosztów walki z ptasią grypą. Według władz Dolnej Saksonii, po stwierdzeniu jednego ogniska choroby na fermie indyków ubój 14 tys. indyków kosztował około 63000 euro, a czyszczenie i dezynfekcja fermy kolejne 10750 euro.

Ptasia grypa rodzi też problemy dla konsumentów. Kiedy nioski przebywają w kurnikach dłużej niż 12 tygodni, jaja nie mogą być sprzedawane, jako pochodzące z wolnego wybiegu.

W związku z tym pojawił się postulat o zamieszczaniu na jajach informacji, że tymczasowo pochodzą z kurnika w związku z ochroną kur przed infekcją.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • z.. 2017-02-15 21:22:42
    Myślałam że będzie o ptakach...
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!