PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ptasia grypa w Azji i Europie

Ptasia grypa w Azji i Europie W Szwecji na fermie drobiu ubojowi z powodu ptasiej grypy poddano 50 tys.kurcząt (Fot.pixabay.com)

W Azji ogniska ptasiej grypy pojawiły się w Iranie i Wietnamie. Stwierdzono też ogniska w Europie: na Węgrzech i w Szwecji.H5N1 w Azji

15 stycznia zidentyfikowano ognisko ptasiej grypy w Iranie na południowym Wybrzeżu Morza Kaspijskiego. Wirus zaatakował kaczki utrzymywanie w ramach chowu przyzagrodowego. Zabił 10 z 30 ptaków. Pozostałe poddano ubojowi z konieczności. Poprzednie przypadki ptasiej grypy w Iranie miały miejsce latem 2015 r.

W Wietnamie nowe ogniska pojawiły się w gospodarstwach prowadzących chów przyzagrodowy drobiu 17 kwietnia i zabiła 2000 ptaków.

H5N8 w Europie

Na Węgrzech ogniska ptasiej grypy pojawiły się na fermach gęsi na południu kraju. Miało to miejsce od 13 do 18 kwietnia. Grypa zbiła 478 z 5543 ptaków. Reszta została poddana ubojowi z konieczności.

W Szwecji wirus pojawił się na dużej fermie na południowym wschodzie kraju. 22 kwietnia hodowca zauważył zwiększoną śmiertelność w jednym z budynków kurników. Wirus zabił 755 kurcząt z 50 tys. ptaków. Reszta została zabita.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!