PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rosja: Interwencja na rynku mleka?

Rosja: Interwencja na rynku mleka? Rosja: Planowana interwencja na rynku mleka ma przynieść producentom 3 mld rubli (Fot.pixabay.com)

Według rosyjskiego wiceministra rolnictwa, rząd planuje zakupy masła i mleka odtłuszczonego w proszku.Zakupy mają być realizowane w dziewięciu regionach Rosji, gdzie wahania cen są najtrudniejsze do śledzenia.

Planowana minimalna cena mleka surowego miałaby wynosić 20,2 rubla/kg (1 rubel=0,0676, NBP 27-01 -2017 r.), dla odtłuszczonego mleka w proszku 195 rubla/kg, a dla masła 308 rubli/kg. Ceny te są znacznie wyższe niż ceny skupu interwencyjnego w UE.

Ministerstwo planuje zakup 10 tys. ton produktów mlecznych, co ma wygenerować skumulowany efekt dla producentów w wysokości 3 mld rubli.

Lista produktów mlecznych podlegających interwencji została zaprezentowana jeszcze w 2016 r. i obejmowała także mleko UHT, sery i mleko pełne w proszku.

Nie jest jednak pewne, czy zapowiedź interwencji zostanie zrealizowana.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • MR 2017-01-30 17:46:32
    W Rosji cena minimalna to cena z grudnia 2016 w Polsce. Średnia cena skupu (mleka o porównywanych z Polską parametrach , to 2,80 zł/kg.
    Dla porównania , średnia cena w USA , to 1,62 za kg.
    A u nas wszystkie rządy pier...lą o konieczności zawierania umów kontraktacyjnych z jednoznacznie określoną ceną i nic z tego nie wynika , bo moi sąsiedzi (taka polska hołota) nie chce umów - " bo bez łumów bydzie droży".
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.71.219
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!