We wczorajszych notowaniach oleistych ponownie wyróżniał się rzepak. Jego cena przekroczyła cenę 360 euro/t po raz pierwszy od połowy maja 2014 r. Notowania rzepaku wspiera soja która ostatnio ponownie zbliżyła się na odległość kilku USD do poziomu lokalnego szczytu z 11 listopada ub.r. (392 USD/t) przy jednoczesnym korzystnym oddziaływaniu -na ceny europejskie  - wzmocnienia dolara wobec euro.

Również notowania kanadyjskiej canoli  zachowują się nadzwyczaj mocno. Wczoraj ponownie wyznaczyły nowy lokalny szczyt ceny w obecnej fali wzrostowej i są najwyższe od pierwszej dekady lipca 2014. Przez ostatni miesiąc cena canoli wzrosła o 12 proc.

Rzepak Matif, kontrakt lutowy- wczoraj cena wzrosła o 0,49 proc. (360,25 euro/t- 1553 zł/t).

Notowania lutowych kontraktów terminowych na rzepak wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:


Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na rzepak notowanych na Matif zdecydowanie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy i krótkoterminowy wzrostowy.


Soja CBOT, kontrakt styczniowy- wczoraj cena wzrosła o 0,17 proc. (386,81 USD/t- 1407 zł/t).


Na giełdzie w Chicago na soi dominuje trend spadkowy- długoterminowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy boczny.


Canola WCE, kontrakt styczniowy- wczoraj cena wzrosła o 0,17 proc. (463,20 CAD/t- 1420 zł/t).


W Winnipeg na canoli zdecydowanie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy wzrostowy  i krótkoterminowy wzrostowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!