Świetnie rozpoczął się nowy tydzień notowań rzepaku na paryskiej giełdzie. Wreszcie po kilku nieudanych próbach cena rzepaku na zamknięciu notowań przekroczyła granicę 380 euro/t . Oznacza to, że rzepak na MATIF jest najdroższy od czterech miesięcy (od 9 czerwca). Wzrostowi ceny sprzyjała drożejąca ropa, która wczoraj wyznaczyła nowy szczyt cenowy w obecnej fali wzrostowej i jest najdroższa od 11 mies.(Brent w Londynie) i 14 miesięcy (WTI w Nowym Jorku).

W Chicago, podczas skróconego dnia notowań (Dzień Kolumba), soja najpierw zyskiwała ok. jeden proc. by ostatecznie zakończyć notowania na niewielkim plusie. Z kolei w Winnipeg giełda była zamknięta (Święto Dziękczynienia) i canola nie była notowana.

Rzepak MATIF, kontrakt listopadowy - cena wzrosła o 0,79 proc. (380,50 euro/t- 1630 zł/t).


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na rzepak wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na rzepak notowanych na MATIF dominuje długoterminowy trend wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy i krótkoterminowy wzrostowy.

Soja CBOT, kontrakt listopadowy- cena spadła o 0,24 proc. (350,71 USD/t- 1343 zł/t).

Na giełdzie w Chicago na soi dominuje trend spadkowy - długoterminowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!