Jeszcze niedawno w jednym z punktów za pszenicę bardzo dobrej jakości można było dostać nawet 1000 zł/t netto. Teraz okazuje się, że skupy mają wystarczającą ilość ziarna i obniżyły ceny. Tona kosztuje od 930 do 980 zł.

Spadła znacząco do 600 zł/t netto cena żyta konsumpcyjnego. - Mamy wystarczającą ilość ziarna i na razie nie planujemy zakupów, dlatego tak znacznie obniżył się koszt żyta - mówi nam przedstawiciel jednej z firm. Obniżki dotyczą też kukurydzy i jęczmienia. Pozostałe gatunki raczej nie zmieniły swojej ceny sprzed dwóch tygodni.

Przedstawiamy ceny zbóż zebrane telefonicznie 9 maja (zł/t bez VAT):

Polskie Młyny S.A (woj. mazowieckie)
Pszenica konsumpcyjna - 970
Pszenica paszowa - 900
Żyto - 660
Jęczmień - 700
Kukurydza sucha - 810

Lubella S.A. (woj. lubelskie)
Pszenica konsumpcyjna - 930
Jęczmień - 750

PZZ w Stoisławiu (woj. zachodniopomorskie)
Pszenica konsumpcyjna - 950

Polskie Zakłady Zbożowe w Krakowie S.A. (woj. małopolskie)
Pszenica konsumpcyjna - 960
Młyn Martea (woj. śląskie)
Pszenica konsumpcyjna - 950

Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Zbożowego KAPKA (woj. lubelskie)
Pszenica konsumpcyjna - 940
Żyto paszowe - 650

Osadkowski S.A. (woj. dolnośląskie)
Pszenica konsumpcyjna - 940
Pszenica paszowa - 920
Pszenżyto - 800
Żyto konsumpcyjne - 700
Żyto paszowe - 680
Jęczmień paszowy - 780
Kukurydza sucha - 840

Gold Pasz Janowiec (woj. kujawsko-pomorskie)
Pszenica paszowa - 980
Pszenżyto - 870
Jęczmień - 780

ZPZM Kruszwica (woj. kujawsko-pomorskie)
Pszenica konsumpcyjna - 980
Jęczmień konsumpcyjny - 780
Żyto konsumpcyjne - 600

Młyn-Pol (woj. opolskie)
Pszenica konsumpcyjna - 950
Pszenica paszowa - 920

Ziarn-Pol - Elewator Górki (woj. pomorskie)
Pszenica konsumpcyjna - 950-980
Pszenica paszowa - 920
Jęczmień konsumpcyjny - 790
Jęczmień paszowy - 780
Żyto konsumpcyjne - 640-660
Żyto paszowe - 620
Owies - 560
Kukurydza - 840.