Piątek, tak jak i cały ubiegły tydzień był spadkowy na kontraktach zbożowych notowanych na światowych giełdach. Lepsze dane we wtorkowym raporcie USDA tylko wzmogły wyprzedaż. Dodatkowo na innych surowcach (ropa, miedź) również wystąpiły silne spadki cen. W sumie przez ostatni tydzień pszenica na MATIF potaniała o 4,7 proc., a na CBOT o 5,3 proc. Kukurydza w Paryżu spadła o 3,5 proc., a w Chicago 4,0 proc.

Pszenica MATIF, kontrakt grudniowy - cena spadła o 1,26 proc. (177,00 euro/t- 750 zł/t).
Wykres 1


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy - cena spadła o 0,45 proc. (182,15 USD/t- 717 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt styczniowy- cena spadła o 0,60 proc. (166,00 euro/t- 703 zł/t).
Wykres 6


Notowania styczniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy - cena spadła o 1,04 proc. (141,04 USD/t-556 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!