Po jednodniowym odreagowaniu spadków cen, wczoraj ponownie potaniały kontrakty zbożowe za oceanem. Amerykańska kukurydzy wyznaczyła nowy blisko dwuletni dołek notowań. Notowaniom kukurydzy nie pomogły nawet bardzo dobre dane eksportowe. Tygodniowe zamówienia wywozowe przekroczyły górny poziom oczekiwań rynku i wyniosły 1,23 mln t (analitycy przewidywali w granicy 0,8 mln t- 1,2 mln t. Natomiast w przypadku pszenicy zaledwie przekroczyły dolną granicę i wyniosły 370,5 tys. t wobec oczekiwań rynku w zakresie 350 mln t- 650 tys.t.

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 1,19 proc. (166,25 euro/t- 714 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 1,71 proc. (148,17 USD/t- 572 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt sierpniowy- cena spadła o 1,79 proc. (165,00 euro/t- 709 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 1,31 proc. (126,27 USD/t- 487 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!