Słabo rozpoczął się tydzień notowań zbóż na światowych giełdach. Wszystkie kontrakty potaniały. Najwięcej straciła pszenica po obu stronach Atlantyku. Słabe dane o tygodniowym eksporcie amerykańskiej pszenicy przełożyły się na pogorszenie nastrojów giełdowych. W tygodniu kończącym się 24 listopada eksport wyniósł jedynie 222 tys. t i był o prawie połowę niższy niż przed tygodniem, a także niższy niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

Pszenica Matif, kontrakt grudniowy- cena spadła o 1,78 proc. (165,25 euro/t- 730 zł/t).
Wykres 1.


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy- cena spadła o 1,58 proc. (143,11 USD/t- 594 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt styczniowy- cena spadła o 0,30 proc. (166,00 euro/t- 734 zł/t).
Wykres 6


Notowania styczniowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena spadła o 0,21 proc. (137,20 USD/t- 570 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!