PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Światowy handel zagraniczny produktami mleczarskimi w ciągu pierwszych 7 miesięcy 2017 r.

Światowy handel zagraniczny produktami mleczarskimi w ciągu pierwszych 7 miesięcy 2017 r. Światowy eksport w ciągu pierwszych 7 miesięcy br. był nieco powyżej poziomu z poprzedniego roku (Fot. Fotolia)

Międzynarodowy handel produktami mleczarskimi rozwinął się nierównomiernie w pierwszych siedmiu miesiącach 2017 r.Według towarzystwa informacji rynkowej (AMI), wśród największych importerów nastąpiła znaczna zmiana ilości nabywanych produktów.

Ogólnie jednak, eksport w tym czasie był nieco powyżej poziomu z poprzedniego roku. Produkcja mleka ponownie wzrosła w wyniku rosnących cen otrzymywanych przez producentów.

Od stycznia do lipca br. więcej towarów zostało sprzedane w niektórych asortymentach. Dziesięciu największych eksporterów sprzedało w sumie więcej odtłuszczonego mleka w proszku i serów. Wywóz mleka pełnego w proszku był mniej więcej na poziomie z roku poprzedniego, a eksport masła znacznie spadł.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku, Algieria i części Ameryki Południowej i Azji odnotowały silny wzrost popytu na mleko w proszku. Chiny sprowadziły znacznie więcej odtłuszczonego mleka w proszku. Serów na rynku UE coraz częściej szukały Australia, Korea Południowa i Japonia. Przywóz do USA i Rosji produktów mleczarskich osłabił się. Zapotrzebowanie ze strony USA na masło znacznie spadło, podczas gdy jego przywóz do Rosji, Meksyku i Chin przekroczył ubiegło roczne ilości.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!