Po długim weekendzie na giełdzie w Chicago były kontynuowane spadki cen kontraktów na zboża. Zmienił się klimat inwestycyjny wraz z coraz mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia anomalii pogodowych (susza i upał) w rejonach upraw kukurydzy w USA, a zbiory pszenicy, które trwaj asa obiecujące. W rytm tendencji na giełdzie CBoT poruszały się kontrakty na zboża na paryskiej giełdzie Matif.

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena wzrosła o 0,16 proc. (154,25 euro/t- 686 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt lipcowy- cena spadła o 0,78 proc. (154,14 USD/t- 616 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt sierpniowy- cena spadła o 1,03 proc. (168,00 euro/t- 748 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt lipcowy- cena spadła o 2,55 proc. (135,43 USD/t- 541 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!