PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

UE: Spadek eksportu wieprzowiny do Chin

UE: Spadek eksportu wieprzowiny do Chin Według Eurostatu, eksport wieprzowiny z UE łącznie z podrobami do krajów trzecich w ciągu I kwartału br. spadł o 4 proc. (Fot. PTWP)

Według Eurostatu, eksport wieprzowiny z UE łącznie z podrobami do krajów trzecich w ciągu I kwartału br. spadł o 4 proc.Handel wieprzowiną z Chinami stanowiący prawie 40 proc. całkowitego eksportu tego mięsa z UE spadł o 18 proc. Stało się tak przede wszystkim pod wpływem gwałtownego spadku eksportu do Chin w kwietniu br.. Eksport do innych krajów spadł w tym czasie o 6 proc.

Zmniejszenie handlu UE z Filipinami w tym czasie wyniosło 3 proc., a do Japonii i Korei Południowej odpowiednio 6 i 30 proc. Eksport do Hong Kongu zmniejszył się w tym czasie o mniej niż 1 proc.

W I kwartale br. zmniejszył się również eksport podrobów wieprzowych o 7 proc. w porównaniu z I kwartałem ub.r. Eksport do Chin spadł o 14 proc., a na Filipiny i do Hong Kongu odpowiednio o 10 i 7 proc. Wzrósł za to podwójnie eksport do Japonii i o 68 proc. do Korei Południowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!