PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

UE: Spadek średniej ceny skupu mleka w marcu

UE: Spadek średniej ceny skupu mleka w marcu Wiodące europejskie mleczarnie w marcu wypłacały dostawcom mleka średnio 33,23 eurocentów za kilogram surowego mleka (Fot.pixabay.com)

Autor: JK

Dodano: 08-05-2017 14:07

Tagi:

Wiodące europejskie mleczarnie w marcu wypłacały dostawcom mleka średnio 33,23 eurocentów za kilogram surowego mleka.Było to 0,20 eurocentów mniej niż w lutym br.

Jak wynika z oceny przeprowadzonej przez stowarzyszenie holenderskich rolników (LTO), w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku było to o 5,1 eurocentów (18,0 proc.) więcej.

Według LTO, spadki średniej ceny skupu mleka w UE w marcu wynikają przede wszystkim z sezonowych zmian cen w kilku mleczarniach.

Przez następne miesiące, eksperci oczekują różnych tendencji w kształtowaniu się cen skupu: na przykład holenderska Friesland/Campina nie przewidywała zmian cen w kwietniu i maju. Stabilne ceny producenta były również sygnalizowane przez francuskie mleczarnie. Duńska Arla w kwietniu i maju zaplanowała obniżki, a  brytyjska Dairy Crest z kolei poinformował swoich dostawców o łącznych redukcjach ceny mleka 2.4 O eurocenta/kg w czerwcu i lipcu, a następnie brak zmian cen skupu aż do września 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!