PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

UE wchodzi w strategiczne partnerstwo z Afryką

UE wchodzi w strategiczne partnerstwo z Afryką Import rolno-spożywczy UE z Afryki ma wartość około 13,9 mld euro rocznie, a najwięcej przypada na zakupy kakao i produkty z niego (Fot.pixabay.com)

Autor: JK

Dodano: 10-05-2017 11:01

Tagi:

UE i Afryka zamierzają ściślej współpracować doprowadzając do strategicznego partnerstwa. Istotną rolę odgrywać ma rolnictwo.Wynika to z dokumentu przestawionego przez Federicę Mogherini, w którym UE deklaruje wsparcie inwestycji prywatnego sektora w sektorze rolno-spożywczym.

Plan zakłada m.in. pomoc w dziedzinie kształcenia rolniczego.

W latach 2014-2020 UE ma przekazać na działania w Afryce 4,2 mld euro. Specjalnie ma zostać w nich potraktowane bezpieczeństwo żywnościowe i zrównoważenie rolnictwa i rybołówstwa.

Rolnictwo jest jednym z najważniejszych źródeł dochodu mieszkańców Afryki, a UE jest jednym z największych odbiorców produktów rolnych z Afryki.

Import rolno-spożywczy UE z Afryki ma wartość około 13,9 mld euro rocznie, a najwięcej przypada na zakupy kakao i produkty z niego.

Eksport rolno-spożywczy UE do Afryki szacowany jest na 8,5 mld euro, a najważniejszym eksportowanym artykułem jest pszenica.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.159.85.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!