PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

USA rozważają podniesienie taryf celnych na przywóz mięsa z UE

USA rozważają podniesienie taryf celnych na przywóz mięsa z UE USA rozważają wprowadzenie wyższych ceł na importowaną z UE wołowinę i wieprzowinę; Fot.pixabay.com

Według Światowej Organizacji Handlu (WTO), USA mają do tego prawo, gdyż UE zakazuje przywozu mięsa zwierząt z zawartością hormonów.Jak twierdzi WTO, nie ma dostatecznych dowodów na niekorzystne działanie hormonów zawartych w mięsie na jego konsumentów.

W USA jest już gotowy wstępny wykaz produktów w przypadku, których ma zostać wprowadzona wyższa taryfa celna. Obejmuje on m.in. wołowinę i wieprzowinę.

USA mogą w wyniku nałożenia wyższych (karnych) ceł na mięso z UE uzyskać nawet 116 mln dolarów.

Do tej pory w UE istnieje kontyngent importowy w wysokości 45 tys. ton wołowiny wolnej od hormonów. Jest on otwarty nie tylko dla USA, ale także dla innych krajów trzecich. Korzystają z niego takie kraje jak: Argentyna, Urugwaj i Australia.  

Ta sytuacja rozgniewała przedstawicieli amerykańskiego przemysłu mięsnego. Mają oni nadzieję, że nałożenie wyższych ceł na eksporterów z UE, zmusi władze unijne do rezygnacji z zakazu wwozu mięsa zwierząt leczonych hormonalnie.

Taki zakaz nie obowiązuje m.in. w Szwajcarii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Koks 2017-03-04 22:05:30
    Oto Ameryka dobra otwarta, wykończą nas. Będą naciskać aż ci europejscy skorumpowani biurokraci ulegną i nas zniszczą. Teraz niech jeszcze przegłosują ustawę o ochronie praw zwierząt która między innymi zawiera zakaz uboju rytualnego i będzie koniec z produkcją wołowiny w Polsce.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!