PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

W UE wzrost cen wieprzowiny

Autor: farmer.pl

Dodano: 23-06-2012 10:57

Tagi:

Prawie w całej Unii Europejskiej drożeje wieprzowina – najwięcej w Polsce.W czerwcu br. ceny wieprzowiny na rynku Wspólnoty ponownie zaczęły rosnąć – donosi FAMMU/FAPA. W 24 tygodniu roku średnia cena referencyjna wieprzowiny dla całej Unii zwyżkowała do 168,35 euro za 100 kg, i była o 4,2 proc. wyższa niż przed miesiącem (20 tydzień roku).

W ciągu miesiąca wzrost cen zanotowano we wszystkich krajach Unii, za wyjątkiem Wielkiej Brytanii, gdzie cena wieprzowiny obniżyła się o 0,5 proc. Na Malcie cena referencyjna wieprzowiny pozostała na niezmienionym poziomie.

W omawianym okresie największy wzrost ceny wieprzowiny zanotowano w Polsce, o prawie 10 proc. do 177,74 euro za 100 kg. Większe wzrosty cen odnotowano także we Francji (+8,3 proc.), na Cyprze (+6,5 proc.), w Portugalii (+5,9 proc.), Hiszpanii (+5,5 proc.), Grecji (+4,6 proc.), na Węgrzech i w Belgii (po +4,5 proc.), w Rumunii i na Łotwie (po +4,4 proc.), w Danii (+3,8 proc.), Szwecji (+3,4 proc.), Holandii (+3,3 proc.), a także we Włoszech i w Luksemburgu (po +3,2 proc.).

Kurczenie się podaży żywca wieprzowego w krajach Unii będzie prawdopodobnie wpływało na dalszy wzrost cen wieprzowiny na rynku Wspólnoty. Duży wpływ na popyt będzie miała pogoda, która może przyczynić się do wzrostu zainteresowania zakupami przez konsumentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!