PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Więcej kukurydzy z Argentyny

Autor: farmer.pl/FAMMU/FAPA

Dodano: 29-09-2012 08:37

Tagi:

Szef resortu rolnictwa Argentyny zapowiedział zwiększenie eksportu kukurydzy z poprzedniego sezonu o dodatkowe 2,75 mln ton.



Dzięki przewidywanej większej produkcji eksport kukurydzy może wzrosnąć do 16,45 mln ton. Minister uważa, że zwiększone dostawy argentyńskiej kukurydzy zmniejszą napięty globalny bilans tego gatunku, podaje FAMMU/FAPA.

W ostatnim, wrześniowym raporcie USDA prognozowała zbiory kukurydzy w sezonie 2012/13 w Argentynie na poziomie 28 mln ton, a eksport na 18,5 mln ton. W poprzednim sezonie produkcja wyniosła 21 mln ton a eksport 16 mln ton (wg wspomnianego raportu). Nieoficjalne prognozy, pochodzące z argentyńskich źródeł, wskazują na niższą produkcję w bieżącym sezonie, która ma wynieść 26 mln ton.

Uprawom kukurydzy może pomóc przewidywane zjawisko El Niňo, które charakteryzuje się wysokimi temperaturami wód w tropikalnej części Pacyfiku, co z kolei znajduje odzwierciedlenie we wzmożonych opadach w centralnej części Argentyny.

Według giełdy zbożowej w Buenos Aires, w ubiegłym tygodniu zaawansowanie zasiewów kukurydzy wyniosło 5%. Natomiast wzrost pszenicy oceniany jest jako dobry, choć występują w niektórych rejonach kraju obawy o ewentualne negatywne skutki przymrozków. Warunki do uprawy soi są obecnie bardzo dobre. Początek zasiewów tego gatunku powinien nastąpić w połowie października.

Argentyna jest drugim - pod względem ilości - po USA eksporterem kukurydzy na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!