Początek wczorajszych notowań zbóż na światowych giełdach był wzrostowy po obu stronach Atlantyku. Następie doszło do znacznego spadku cen kontraktów zbożowych na giełdzie w Chicago (pszenica traciła blisko 2 proc.). Po zamknięciu giełdy w Paryżu (spadek ceny pszenicy o 0,4 proc. do 166,00 euro/t i utrzymanie ceny kukurydzy na poziomie z dnia poprzedniego) notowania amerykańskich zbóż zaczęły odrabiać wcześniejsze straty. Ostatecznie cena pszenicy na CBoT spadła symbolicznie o 0,1 proc. do 157,63 USD/t, a kukurydza potaniała o 0,4 proc. do 145,86 USD/t.

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 0,45 proc. (166,00 euro/t- 694 zł/t).
Wykres 1.


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt lipcowy- cena spadła o 0,06 proc. (157,63 USD/t- 587 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt czerwcowy- cena nie zmieniła się (162,25 euro/t- 679 zł/t).
Wykres 6


Notowania czerwcowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt lipcowy- cena spadła o 0,40 proc. (145,86 USD/t- 544 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!