Po poniedziałkowej zniżce cen (w Chicago dość mocnych), wczoraj na giełdach zbóż pojawił się kolor zielony. Wśród drożejących kontraktów wyróżniały się kontrakty na kukurydzę notowane na giełdzie w Paryżu. Po wielu dniach marazmu (w okresie 6- 24 października cena zamknięcia wahała się w zakresie 157,5- 159,5 euro/t), by wczoraj „wystrzelić” o 1,6 proc. do 161,75 euro/t- jest to najwyższa cena od miesiąca. Dzisiaj po południu na giełdach zbóż panują wzrosty cen. Z wyjątkiem pszenicy na Matif (zwyżka 0,3 proc.) zwzrosty sięgają prawie 2 proc.

Pszenica Matif, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,46 proc. (162,75 euro/t- 701 zł/t).
Wykres 1.


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,43 (148,53 USD/t- 587 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt listopadowy- cena wzrosła o 1,57 proc. (161,75 euro/t- 696 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,29 proc. (137,49 USD/t- 544 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!