Po dwóch dniach mieszanych notowań kontraktów zbożowych na światowych giełdach, wczoraj ceny wzrosły, w tym pszenicy o ponad jeden proc. po obu stronach Atlantyku. Pszenica notowana na giełdzie w Paryżu jest droższa od amerykańskiej o ok. 120 zł/t, jeszcze pod koniec kwietnia była tańsza o ok. 30 zł/t. Zmiana relacji cen to wynik gorszych prognoz zbiorów tego ziarna w UE, e w tym głównie we Francji.

Pszenica MATIF, kontrakt wrześniowy - cena wzrosła o 1,06 proc. (166,75 euro/t- 711 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy - cena wzrosła 1,14 proc. (154,96 USD/t- 593 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt sierpniowy - cena wzrosła o 0,61 proc. (166,00 euro/t- 708 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy - cena wzrosła o 0,08 proc. (126,96 USD/t- 486 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!