Ostatecznie wczoraj podrożały jedynie zboża na giełdzie MATIF w Paryżu, w tym pszenica, która mocno się trzyma. Za oceanem, pomimo bardzo dobrych tygodniowych danych eksportowych kontrakty na pszenicę i kukurydzę potaniały.

Zamówienia wywozowe pszenicy wyniosły 608 tys. t i znacznie przewyższyły górną granice oczekiwań rynku, która wyniosła 350 tys. t- 550 tys. t. W przypadku kukurydzy było dość podobnie. Zamówienia eksportowe wyniosły 1,6 mln t przy oczekiwaniach analityków w granicach 1,0 mln t- 1,5 mln t.

Pszenica MATIF, kontrakt wrześniowy - cena wzrosła o 0,60 proc. (167,75 euro/t- 716 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy - cena spadła 1,30 proc. (152,94 USD/t- 586 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt sierpniowy - cena wzrosła o 0,60 proc. (167,00 euro/t- 713 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy - cena spadła o 0,47 proc. (126,37 USD/t- 484 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!