Pomimo słabszych tygodniowych danych eksportowych dla kukurydzy i pszenicy na rynku amerykańskim, na giełdach panował umiarkowany optymizm. Wystarczyło to jednak, aby amerykańska kukurydza notowana na giełdzie w Chicago wyznaczyła nowy lokalny szczyt notowań. Po zamknięciu wczorajszej sesji jest najdroższa od 23 lipca br. i zbliża się – w przeliczeniu na zł- do poziomu 600 zł/t. Kukurydza notowana na giełdzie w Paryżu jest o ok. 100 zł/t droższa.

Pszenica Matif, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,28 proc. (176,25 euro/t- 749 zł/t).
Wykres 1


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 0,44 proc. (189,41 USD/t- 715 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt listopadowy- cena wzrosła o 1,08 proc. (163,75 euro/t- 696 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy- cena wzrosła o 1,09 proc. (154,92 USD/t- 584 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!