Pierwszy dzień notowań zbóż na światowych giełdach zakończył się spadkiem cen. Notowania pszenicy na MATIF spadły o 0,8 proc. do 164,0 euro/t., co jest najniższą ceną od 20 września br. Amerykańska pszenica na CBOT potaniała aż o 1,7 proc. do 160,20 USD/t.- jest to najniższe notowanie od połowy września br.

Cena kukurydzy na MATIF spadła wczoraj o 0,7 proc. do 153,25 euro/t. Niestety jest to ósmy spadek ceny w ciągu ostatnich dziewięciu sesji notowań, a w kontrakcie z dostawą w listopadzie europejska kukurydza jest najtańsza w historii swojego notowania.

Pszenica MATIF, kontrakt grudniowy - cena spadła o 0,76 proc. (164,00 euro/t- 707 zł/t).
Wykres 1.


Notowania grudniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt grudniowy - cena spadła o 1,69 proc. (160,20 USD/t- 589 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt listopadowy - cena spadła o 0,65 proc. (153,25 euro/t- 661 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt grudniowy - cena spadła o 0,14 proc. (137,59 USD/t- 506 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!