Wczoraj ponownie spadły ceny kontraktów zbożowych na światowych giełdach. Trwa realizacja wcześniejszych –pokaźnych zysków szczególnie na kukurydzy. Od niedawnych szczytów (17 czerwca br.) amerykańska kukurydza potaniała już aż o 11,5 proc., a pszenica od 8 czerwca o 12,6 proc. Kukurydza na Matif od szczytu notowań 13 czerwca spadła o 6,3 proc., a pszenica od maksimum 8 czerwca potaniała o 7,4 proc.

Pszenica Matif, kontrakt wrześniowy- cena spadła o 1,55 proc. (159,00 euro/t- 697 zł/t).
Wykres 1


Notowania sierpniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt lipcowy- cena spadła o 0,98 proc. (166,91 USD/t- 644 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 5

Kukurydza Matif, kontrakt sierpniowy- cena spadła o 0,56 proc. (176,00 euro/t- 771 zł/t).
Wykres 6


Notowania sierpniowe kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt lipcowy- cena spadła o 1,46 proc. (152,45 USD/t- 588 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 10

 

Podobał się artykuł? Podziel się!