Po raz ósmy z rzędu potaniała wczoraj pszenica i kukurydza na giełdzie w Chicago. W tym czasie (osiem dni handlu) cena pszenicy spadła o 24,25 USD/t (o 15,5 proc.), natomiast kukurydza potaniała o 13,9 USD/t (o 9,8 proc.). W tym samym czasie pszenica na MATIF potaniała o 9,0 euro/t (o 4,9 proc.), czyli trzykrotnie mniej niż za oceanem. Europejska kukurydza straciła 7,0 euro/t (4,2 proc.), czyli ponad dwukrotnie mniej niż w Chicago. Notowania europejskiej pszenicy zachowują się znacznie lepiej od amerykańskiej z powodu słabych zbiorów w Unii, przy jednocześnie rekordowych zbiorach w USA i na świecie.

Pszenica MATIF, kontrakt wrześniowy - cena spadła o 0,64 proc. (154,75 euro/t- 674 zł/t).
Wykres 1


Notowania wrześniowych kontraktów terminowych na pszenicę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 2

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na pszenicę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje długoterminowy trend spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy wzrostowy.
Wykres 3

Pszenica CBOT, kontrakt wrześniowy - cena spadła o 0,62 proc. (132,64 USD/t- 518 zł/t).
Wykres 4

Na giełdzie w Chicago obecnie dominuje trend długoterminowy spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 5

Kukurydza MATIF, kontrakt listopadowy - cena spadła o 1,08 proc. (159,75 euro/t- 698 zł/t).
Wykres 6


Notowania listopadowych kontraktów terminowych na kukurydzę wyrażone w złotych przedstawia poniższy wykres:
Wykres 7

Na poniższym wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na paryskiej giełdzie dominuje tren długoterminowy wzrostowy, średnioterminowy jest wzrostowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 8

Kukurydza CBOT, kontrakt wrześniowy - cena spadła o 0,82 proc. (118,70 USD/t- 464 zł/t).
Wykres 9

Na wykresie kontynuacyjnym kontraktów na kukurydzę notowanych na CBOT dominuje długoterminowy tren spadkowy, średnioterminowy jest spadkowy, krótkoterminowy spadkowy.
Wykres 10

Podobał się artykuł? Podziel się!