PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

Niemcy obniżają ceny tuczników

Zamiast oczekiwanych przez rolników podwyżek, wkrótce prawdopodobnie czekają nas spadki cen. Wszystko za sprawą obniżek cen świń rzeźnych na niemieckim rynku.

 • Spada eksport – tanieją tuczniki

  Jak czytamy w komunikacie banku BGŻ BNP Paribas, w ciągu trzech pierwszych kwartałów, eksport unijnej wieprzowiny do Chin spadł aż o 30 proc. Fakt ten jest główną przyczyną znaczących spadków cen tuczników.

 • Ceny świń w krajowych skupach wciąż stabilne

  W krajowych skupach wciąż nie obserwujemy istotnych zmian cen. Od wielu tygodni nie obserwowaliśmy żadnych obniżek, nic nie wskazuje jednak również na to, by nastąpiły przedświąteczne podwyżki.

 • MRiRW: Dobra sytuacja w handlu żywnością

  W pierwszych trzech kwartałach tego roku wzrósł eksport i import żywności. Nadal utrzymuje się dodatnie saldo wymiany handlowej. Najważniejszym partnerem w handlu żywnością jest Unia Europejska, a eksport na rynki trzecie, np. do Chin, jest...

 • IERiGŻ: Ceny żywności w 2017 wyższe niż w roku 2016

  Ceny żywności i napojów bezalkoholowych w tym roku wzrosną o 5 proc. rdr, a w I połowie 2018 roku będą wyższe o 2,5-3 proc. wobec grudnia 2017 roku - oceniają analitycy Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

 • Spadek ceny pszenicy

  Wczorajsze notowania kontraktów zbożowych na światowych giełdach zakończyły się spadkiem cen pszenicy. Nieco lepiej wypadły notowania kukurydzy.

 • Kolejny rekord ceny soi

  Soja na giełdzie w Chicago podrożała wczoraj o 1 proc. ustanawiając najwyższą cenę od lipca br.

NASZYM ZDANIEM

WYWIADY


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Jarki, zalezy pod jakim kątem spojrzeć. Jeśli pod kontem rolniczym, tak spiereić. Jeśli pod kontem pzł to wzmocnić. Tam jest walka drużyn....

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić