Od 17 sierpnia do 30 września można składać w Internecie swoje zgłoszenia - Alltech zaprasza wszystkich świeżo upieczonych absolwentów studiów I i II stopnia do zgłaszania się do programu, który rozpoczyna się w lutym 2016 roku.

Na 10 najlepszych absolwentów, którzy marzą o współpracy z ekspertami w zakresie biologii, akwakultury, rolnictwa, marketingu, sprzedaży, weterynarii, technologii informatycznych, biznesu i biotechnologii, czekają ekscytujące możliwości. Alltech pragnie umożliwić rozwój przyszłym liderom branży rolniczej oraz przywiązuje wagę do tworzenia długoterminowych perspektyw rozwoju kariery w ramach Alltech Corporate Career Development Program, programu prowadzonego przez firmę od 2012 roku. Alltech zajmuje się zagadnieniami z zakresu żywienia i zdrowia zwierząt, jest obecny w 128 krajach świata, a w ciągu kilku następnych lat spółka zamierza osiągnąć wartość 4 mld USD.

„To życiowa szansa dla absolwentów, którzy niedawno ukończyli studia, aby nawiązać relacje z kolegami z innych krajów, rozwijać swoje umiejętności techniczne i interpersonalne oraz poznawać nowe pomysły,” powiedziała dr Aoife Lyons, dyrektor ds. inicjatyw edukacyjnych Alltech. „Poprzedni uczestnicy programu rozwoju kariery mieli okazję pracować w wielu obszarach, między innymi obserwować wewnętrzny audyt w Ameryce Łacińskiej, koordynować inicjatywy edukacyjne firmy Alltech oraz rozwijać rynek uprawy roślin w Niemczech. Staramy się dopasować zainteresowania przyjętych do programu osób do działań, które Alltech podejmuje w skali światowej”.

12-miesięczny, płatny program mentorski zaczyna się od intensywnego szkolenia w kwaterze głównej Alltech w Lexington (Kentucky, USA), podczas którego absolwenci zapoznają się z zagadnieniami zrównoważonej polityki energetycznej, komunikacji, marketingu i prowadzenia działalności gospodarczej w skali międzynarodowej. Następnie będą kontynuować szkolenie i rozwój, pracując jednocześnie w ramach różnych kluczowych projektów w jednej z międzynarodowych placówek firmy Alltech pod nadzorem i z pomocą wyższej kadry kierowniczej.

Cody Hutchins ze Stanów Zjednoczonych został przyjęty do programu w zeszłym roku i pracuje obecnie w Pekinie (Chiny) nad wieloma projektami. Jednym z nich jest uczestnictwo w pracach nad ekologiczną produkcją wieprzowiny prowadzonych wspólnie z pięcioma wiodącymi na rynku firmami. Cody pomaga też w opracowaniu strategii biznesowej dla rynku rolnego i rynku akwakultury i alg w Chinach.