Wyjazdowe seminarium "Pomysł na gospodarstwo edukacyjne" odbędzie się w dniach 15-16 maja. Jego uczestnicy odwiedzą działające w powiatach: koszalińskim, kołobrzeskim i sławieńskim gospodarstwa tego typu - informują służby prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Organizatorzy wyjazdu chcą przekonać i przygotować mieszkańców wsi do uruchamiania i prowadzenia gospodarstw edukacyjnych na bazie ich własnych gospodarstw.

Wśród 24 uczestników seminarium będą rolnicy z zachodniopomorskich obszarów wiejskich, którzy udadzą się do Pomorskiego Ogrodu Edukacyjnego "Wiciokrzew" we Włokach, gospodarstwa edukacyjnego "Alte Farm" w Rusowie oraz gospodarstwo agroturystycznego o profilu edukacyjnym "W Labiryntach" w Paprotach.

Podczas seminarium wyjazdowego uczestnicy będą mogli zapoznać się ze sposobem prowadzenia zajęć edukacyjnych oraz zasadami bezpieczeństwa w tychże gospodarstwach. Wezmą też udział w wykładach dotyczących programów edukacyjnych, zagospodarowania przestrzeni oraz uwarunkowań formalno-prawnych funkcjonowania gospodarstw edukacyjnych.

Zachodniopomorskie seminarium jest kontynuacją ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie. Projekt "Utworzenie sieci agroturystycznych gospodarstw edukacyjnych" powstał na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jego ideą jest upowszechnienie koncepcji funkcjonowania gospodarstwa edukacyjnego oraz zasad uczestnictwa gospodarstw edukacyjnych w ogólnopolskiej sieci.

Zgodnie z projektem gospodarstwo edukacyjne to miejsce, które regularnie odwiedzają dzieci i młodzież, zapoznając się m.in. z hodowlą zwierząt lub uprawą roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!