Celem projektu jest podwyższenie poziomu wiedzy i umiejętności rolników z terenu województwa łódzkiego poprzez czterodniowe, bezpłatne szkolenia.

Projekt został ogłoszony i zakontraktowany przez Fundację Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAPA) w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004 – 2006”.

Zakres tematyczny szkoleń obejmować będzie następujące zagadnienia:
 
- Perspektywy powiązania płatności bezpośrednich z przestrzeganiem przez rolnika zasad wzajemnej zgodności (cross compliance);
- Ochrona środowiska, dobra kultura rolna i zdrowotność roślin;
- Zdrowie publiczne ludzi, zdrowie zwierząt oraz identyfikacja i rejestracja zwierząt;
- Dobrostan zwierząt;
- Warsztaty z zakresu oceny dostosowania gospodarstwa - ocena i omówienie dostosowania gospodarstwa do wymogów wzajemnej zgodności.
 
Szkolenia będą przeprowadzane na terenie każdego powiatu województwa łódzkiego. Każda sesja szkoleniowa obejmować będzie 20 godzin zajęć w formie trzydniowych zajęć wykładowych oraz jednego dnia przeznaczonego na wizytę w gospodarstwie dysponującym wzorcowymi obiektami w aspekcie tematyki wypełniania standardów w dziedzinie ochrony środowiska, zwierząt i konsumenta.

Termin realizacji szkoleń w ramach projektu:
I etap szkoleń - 1 października – 20 grudnia 2007r. – aktualny etap
II etap szkoleń projektu – 2 stycznia – 31 marca 2008r. – etap planowany

 Jeśli jesteś zainteresowany oferowanymi w ramach projektu szkoleniami, prosimy o kontakt z regionalnym koordynatorem projektu.

Regionalny koordynator projektu.
Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego
Osoba kontaktowa: Monika Stawińska
tel: (42) 632 70 21. 632 70 31
e-mail:info@izbarolnicza.lodz.pl


Źródło: Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego

Podobał się artykuł? Podziel się!