Sponsoring będzie polegał przede wszystkim na finansowym wsparciu imprezy. Odbycie się olimpiady stanęło w tym roku pod dużym znakiem zapytania. Z powodu braku funduszy istniało poważne zagrożenie, że Komitet Główny Olimpiady nie będzie mógł jej zorganizować. – Organzatorzy Olimpiady zwrócili się do nas, ponieważ mieli poważny problem z uzyskaniem na nią funduszy. Nasza działlność obejmuje wspieranie tego typu działalności, dlatego w tym roku obejmujemy patronat nad olimpiadą – mówi Patryk Lajstet, specjalista do spraw marketingiu PIGMiUR.

Dzięki pomocy Izby to prestiżowe wśród szkół rolniczych wydarzenie odbędzie się jak co roku, a młodzież będzie mogła wykazać się ponadprzeciętnymi wiadomościami w walce o indeksy najlepszych uniwersystetów i uczelni rolniczych w Polsce. W Olimpiadzie bierze udział aż 25 tysięcy uczestników i w znacznym stopniu przyczynia się także do promocji polskiego rolnictwa wśród młodzieży.

Eliminacje centralne OWiUR odbędą się 28-29 maja w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie w woj. pomorskim.

źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!