PRZEGLĄD PRASY: Kursy są przeznaczone dla rolników lub osób mieszkających na wsi, które zamierzają odejść z rolnictwa lub też zdobyć nowy zawód. ZSR w Miętnem na organizację tych szkoleń pozyskał aż 960 tysięcy złotych ze środków unijnych! Umowę podpisano w grudniu ubiegłego roku z Wojewódzkim Urzędem Pracy. Zainteresowanie kursami było tak duże, że w ciągu miesiąca zakończono nabór. Chętnych było więcej niż miejsc. Zajęcia były atrakcyjne tym bardziej, że uczestnicy nie płacili za nie ani złotówki. W dodatku zwracane są im koszty podróży, a w ciągu dnia otrzymują darmowe obiady.

Kursy są prowadzone głównie w weekendy. Ich uczestnicy uczą się bukieciarstwa, spawalnictwa, obsługi obrabiarek skrawających, obsługi urządzeń biurowych, obsługi urządzeń warsztatowych i architektury terenów zielonych. - Po zakończeniu kursów wszyscy ich uczestnicy mają też zapewnioną opiekę konsultantów - mówi Marek Chciałowski, wicestarosta garwoliński, a wcześniej zastępca dyrektora ZSR w Miętnem, jeden z głównych organizatorów kursów. - Oznacza to, że konsultant ma pomóc takiej osobie odnaleźć się na rynku pracy.

Wicestarosta nie ukrywa, że cały program przygotowywany był również z myślą o tym, by pewne korzyści odniosła szkoła. Wszystkie zajęcia prowadzą nauczyciele z tej placówki. Szkoła skorzysta również na tym, że do prowadzenia niektórych kursów trzeba było kupić odpowiednie pomoce naukowe. Po zakończeniu programu będą z nich korzystać uczniowie szkoły w Miętnem.

Źródło: Tygodnik Siedlecki

Podobał się artykuł? Podziel się!