PRZEGLĄD PRASY: Prowadzimy zapisy na zaoczne rolnictwo, które od października będzie prowadzone metodą tradycyjną: na zjazdach odbywających się co kilka tygodni - wyjaśnia prof. Grażyna Jeżewska, prorektor ds. studenckich i dydaktyki AR w Lublinie.

W czasie pierwszego semestru studiów z tej grupy wyselekcjonujemy studentów, którzy od lutego przeniosą się na studia prowadzone drogą internetową. A wtedy do studiowania potrzebny będzie tylko komputer z dostępem do Internetu. To propozycja dla tych, których nie stać na częste dojazdy do uczelni, którzy są silnie związani z gospodarstwem i nie mogą sobie pozwolić na częste wyjazdy do odległego miasta - wyjaśniają władze uczelni.

Internetowe rolnictwo będzie tańsze od zwykłych studiów zaocznych. Ale, tak jak one, będzie trwało 4 lata i kończyło się uzyskaniem tytułu inżyniera.

Wszystko jest już gotowe. Mamy kadrę dydaktyczną i specjalny, multimedialny program nauczania. Przygotowało go 60 naukowców z kilku polskich uczelni, w tym 11 z Lublina. - podkreśla dr hab. Krzysztof Kowalczyk, prodziekan Wydziału Rolniczego AR w Lublinie.

Projekt internetowego nauczania rolnictwa realizują wspólnie akademie rolnicze we Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie i Lublinie oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Źródło: Dziennik Wschodni

Podobał się artykuł? Podziel się!