PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Szansa dla rolników na nową pracę

Autor: opr. as

Dodano: 01-08-2007 12:45

Tagi:

Ponad 600 rolników wzięto udział w projekciePRZEGLĄD PRASY: Dzięki temu zdobyli oni nowe, tak poszukiwane na rynku zawody, jak spawacz, operator wózka widłowego, itp. Cały projekt wart był ponad 2 miliony złotych i polegał na przeszkoleniu rolników, domowników oraz innych osób zatrudnionych w rolnictwie, zamieszkujących tereny wiejskie oraz miasta do 20 tysięcy mieszkańców.

Szkolenie oferowaliśmy przede wszystkim tym, którzy do tej pory byli związani z rolnictwem, a w przyszłości chcą pracować poza tą gałęzią gospodarki - mówi dyrektor projektu Elżbieta Kozieł z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Właśnie tym osobom zaoferowano zdobycie nowych zawodów, w tym tak poszukiwanych, jak operator wózka widłowego, spawacz, fryzjer, kosmetyczka, drwal, posadzkarz czy pracownik ds. kadr i płac.
Uczyliśmy jak przygotować i napisać CV, list motywacyjny, jak dobrze zaprezentować się pracodawcy. Wprowadziliśmy naszych uczestników szkoleń także w świat Internetu, bez którego trudno dziś funkcjonować w rozwiniętym społeczeństwie. Był także etap poświęcony przedsiębiorczości – dodaje pani Elżbieta Kozieł.

Projekt został sfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: Echo Dnia

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.158.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!