Celem szkolenia jest podniesienie poziomu wiedzy rolników na temat organizowania się w grupy producentów rolnych oraz grupy producentów owoców i warzyw a także pozyskiwania środków finansowych zarówno z budżetu krajowego jak i unijnego.

Szkolenie

Autor: Artur Śliz

Opis: Szkolenie rolników

Podczas przeprowadzanych kontroli rolnicy grup już istniejących zgłaszali nam problemy z zakresu szeroko pojętej księgowości. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rolników włączyliśmy do naszego cyklu szkoleń zagadnienia z tej tematyki. Ponadto uważamy, iż każdy rolnik ma prawo do bezpłatnej informacji w dobie tak szeroko rozwijających się możliwości korzystania ze środków unijnych. Poprzez szkolenia chcemy pobudzić także rolników do działania oraz zadbania o własną przyszłość – mówi Karolina Prandke z Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi UM Województwa Wielkopolskiego.

Ponadto podczas szkolenia zostaną poruszone zagadnienia z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych dla grup producentów.

Wszystkich zainteresowanych rolników, grupy producentów rolnych oraz grupy producentów owoców i warzyw serdecznie zapraszamy – dodaje Prandke.

Więcej informacji w kalendarium farmer.pl

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Podobał się artykuł? Podziel się!