Nastały czasy, gdy podstawowe informacje zdobywa się przede wszystkim za pomocą internetu. Tak jest najłatwiej, najszybciej i często nawet najtaniej. Internet może być szczególnie przydatny podczas wyboru wyższej szkoły. Można w ten sposób zaoszczędzić czas i pieniądze. Na początku XXI wieku już niemal każda uczelnia ma własną stronę internetową. Jednak nie na wszystkich uczelnianych witrynach można odnaleźć kompletne i dokładne informacje dotyczące rekrutacji, studiów jak i samego studiowania.

Rekrutacja
Pierwszy krok do szkoły wyższej to rekrutacja. Jakie dokumenty są wymagane, z jakich przedmiotów należy zdać egzamin i w jaki sposób będzie on oceniany to najważniejsze informacje dla wszystkich „rekrutów” (biorąc pod uwagę, że kierunek studiów został wybrany wcześniej). Niemal wszystkie największe uczelnie rolnicze na swoich stronach internetowych mają pełen wachlarz danych na temat wspomnianych zagadnień. Jest to standard.

Na stronie internetowej Akademii Rolniczej w Krakowie informacje dotyczące rekrutacji są dostępne z poziomu strony głównej. Po wybraniu odpowiedniego odnośnika otwiera się strona, na której znajdują się poszukiwane informacje. Pierwsza sprawa to niewygodne przeglądanie tej podstrony – jest bardzo długa, więc trzeba co chwilę ją przewijać w górę lub w dół. Ale najważniejsze informacje, czyli dokładny opis postępowania kwalifikacyjnego (opisany oddzielnie dla każdego wydziału) czy spis wymaganych dokumentów na stronie się znajduje. Kandydaci na Akademię Rolniczą rejestrują się przez internet – to bardzo wygodne rozwiązanie.
Witryna Akademii Rolniczej w Poznaniu jest przyjemniejsza w korzystaniu niż strona uczelni z Krakowa. Być może to za sprawą ciekawszej i bardziej rozbudowanej grafiki na stronie. Ale wiadomo – to nie kolory są najważniejsze. Na szczęście poznaniacy również przygotowali specjalną stronę dla rekrutów. Trzeba przyznać można na niej znaleźć kilka ciekawych informacji. Po pierwsze podanie o przyjęcie na studia jest możliwe do ściągnięcia i wydrukowania w domu. Wypisane są wydziały i kierunki studiów wraz z tworzonymi specjalizacjami. Określono dokładnie szczegółowe zasady punktacji podczas kwalifikacji oraz zasady przyjmowania laureatów i finalistów olimpiad (z uwzględnieniem każdego wydziału oddzielnie).