W gospodarstwach rolnych codziennie wykonywanych jest wiele czynności, znaczna część z nich odbywa się w tym samym okresie i wymaga podejmowaniem szybkich decyzji. Od nich zależą koszty prowadzenia upraw, przyszły plon, jakość plonu a co za tym związane sytuacja ekonomiczna gospodarstwa. Brak dostatecznej kontroli oraz niewłaściwe decyzje agronomiczne mogą słono kosztować kiedy okażą się nietrafione.

Dlatego PROCAM chcąc ułatwić planowanie prac oraz podejmowanie decyzji w samej uprawie, a także monitorowanie innych działań w gospodarstwie poleca program FarmLider, który ich zdaniem jest prosty w obsłudze, intuicyjny, a zarazem wysoce efektywny i profesjonalny.

Jak podkreśla firma z jednego miejsca, po zalogowaniu się przez internet do aplikacji można w niej zarządzać dostępnymi modułami gospodarstwa. Rozpoczynając od poszczególnych pól, technologii upraw, przez maszyny i pojedynczych pracowników dochodzimy do zarzadzania wynikiem całego gospodarstwa.

- Z programu można korzystać na wszystkich typach urządzeń posiadających dostęp do internetu takich jak: komputer, tablet czy telefon. FarmLider zawiera wiele przydatnych narzędzi w codziennej pracy w gospodarstwie między innymi kalkulatory nawożenia, kalkulator norm wysiewu, rejestrator opadów. W programie FarmLider jest specjalnie przygotowany moduł z dostępem do aktualnych komunikatów fitosanitarnych, co w ostatecznym rozrachunku ma wpływać na lepszą efektywność wykonywanych zabiegów i zarazem lepsze prowadzenie upraw – podaje PROCAM.

Koszty, przychody, oraz wyliczony dochód to podstawowe dostępne narzędzia, ale można w nim również wygenerować raporty, wykorzystanie maszyn, mapy, działki, ewidencje. Można w nim również zaznaczyć obręby działek dzięki mapom firmy Google.

- Dostęp do aplikacji FarmLider odbywa się poprzez stronę internetową www.farmlider.pl, a dodatkowych informacji na temat oprogramowania można uzyskać dziś bezpośrednio u przedstawicieli PROCAM pierwszej firmy na rynku polskim która dystrybuuje licencje FarmLider – podaje firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!