Kwiecień przyniósł stabilizację sprzedaży na poziomie osiągniętym w marcu. Zarejestrowano 1316 nowych ciągników rolniczych, czyli o jedną sztukę więcej niż w ubiegłym miesiącu. W porównaniu z kwietniem 2014 r. sprzedaż spadła jednak o 12 proc. – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

 Od początku roku z punktów dilerskich wyjechały 4054 nowe traktory, a więc blisko o 17 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2014 r. Pomimo że po bardzo słabym początku roku rynek nieco odbił i w sezonie zakupowym sprzedaż zaczyna się stabilizować na poziomie 1300 rejestracji, to sytuacja na nim wciąż nie jest najlepsza.

– Na rynku ciągników nie nastąpiły w ostatnim czasie żadne drastyczne zmiany. Rolnicy wstrzymują zakup nowych maszyn do czasu rozpoczęcia wypłat z zaległego PROW. Dopóki pieniądze nie pojawią się na rynku, nie ma co oczekiwać ożywienia sprzedaży. W tej sytuacji tradycyjnie zyskuje rynek traktorów używanych, który w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014 urósł o 3 proc. – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.

Zobacz, kto sprzedał najwięcej ciągników w kwietniu

Podobał się artykuł? Podziel się!