Działka o powierzchni 26 hektarów sąsiaduje z Amazonem (teren pod tę inwestycję również kupiono od ANR), w Bielanach Wrocławskich. Jest świetnie położona, znajduje się blisko Wrocławia, obok autostrady A4 - obwodnicy Wrocławia i lotniska.

Nabywca gruntu firma Integrit  zapłaciła za niego 75 milionów złotych. To jedna z najwyższych transakcji na rynku nieruchomości w ostatnich latach na Dolnym Śląsku i najwyższa w historii wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Nowy właściciel na razie nie ujawnił, jakie ma plany związane z zakupionym terenem.

A co - w teorii - może powstać w tym miejscu? - Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na budowę hal produkcyjnych, czy magazynów. Można ten teren przeznaczyć na aktywność gospodarczą, w aspekcie szeroko rozumianej działalności usługowej, wytwórczej czy handlowej - mówi Iwona Dyszkiewicz, dyrektor wrocławskiego oddziału ANR.

Wrocławski OT ANR szacuje, że w związku ze zmianami planistycznymi na terenie Dolnego Śląska nawet 50 tys.  ha  stanowić będą w przyszłości grunty przeznaczone na cele inwestycyjne. Aktualnie, grunty przewidziane w miejscowych planach i studiach jako grunty nierolne stanowią ok. 14.5 tys. ha. 

Podobał się artykuł? Podziel się!