Kompleks obiektów mających służyć osobom w podeszłym wieku już przyjął pierwszych pensjonariuszy. Docelowo w placówce na opiekę może liczyć 120 osób.

Spółka do tej pory skupiała się głównie na produkcji rolnej. Ale ma też doświadczenie w podobnej działalności. Od kilku lat prowadzi podobny ośrodek - Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Niezapominajka w Dąbczu koło Rydzyny. 

Jak informuje portal rynekseniora.pl Jerzy Walkiewicz , prezes spółki Kombinat 2000, w kompleksie znajdują się: oddział dla osób wentylowanych mechanicznie, oddział dla chorych na chorobę Alzheimera, oddział dla rehabilitowanych kardiologicznie i ortopedycznie oraz oddział rehabilitacyjny, z którego będą mogły korzystać też osoby z zewnątrz.

Placówka ma działać na zasadach komercyjnych, pensjonariusze będą opłacać swój pobyt, jednak właściciele liczą, że oddział rehabilitacyjny pozyska kontrakt na świadczenia od Narodowego Funduszu Zdrowia. Najbliższy konkurs na takie usługi będzie ogłoszony przez płatnika w przyszłym roku.

Na miejscu działa też zaplecze gastronomiczno-kulturalne i motel z kilkunastoma miejscami noclegowymi. 

Inwestycja była wpisana w plan rewitalizacji części centrum Leszna. Dlatego inwestorom  udało się zdobyć preferencyjny kredyt na inwestycję z unijnej inicjatywy finansowej Jessica. To ważne, bo koszt całej budowy wyniósł 32 mln zł. 

Dywersyfikacja działań, bo starość ma przyszłość 

Prezes Walkiewicz przyznaje, że spółka postawiła na usługi, które są odległe od głównej działalności prowadzonej dotąd przez Kombinat 2000 - firma specjalizuje się  w hodowli krów i uprawie ziemi - z potrzeby zróżnicowania uzyskiwanych przychodów.

Czytaj więcej na portalu rynekseniora.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!