Wystawy EXPO to największe chyba oprócz igrzysk olimpijskich imprezy, na których promują się same państwa, nie poszczególne firmy. 

Kolejna wystawa światowa EXPO odbędzie się już za pół roku w Kazachstanie. To dla polskich producentów żywności zarówno informacja zła, jak i dobra. Zła dlatego, że głównym tematem przewodnim przyszłorocznego EXPO jest energia, a że przemysł energetyczny z żywnością jest połączony jednak bardzo odlegle, to oferta dla polskich rolników i producentów jest bardzo skąpa.

Mamy jednak i dobrą wiadomość, choć tylko jedną. Na liście imprez, do udziału w których polskie firmy mogą otrzymać dofinansowanie, utrzymał się WorldFood Kazachstan 2017. To największe w Kazachstanie targi żywności. W tym roku nie mieliśmy tam narodowego stoiska, po raz pierwszy od dobrych kilku lat. Dla porównania - Węgry zorganizowały stoisko narodowe o powierzchni 100 mkw.

Targi odbędą się na początku listopada 2017 r. w Astanie. PARP potwierdził właśnie, że przedsiębiorcy z branży spożywczej będą mogli ubiegać się o dofinansowanie do wyjazdu ze środków, którym dysponuje PARP, w ramach poddziałania 3.3.3 „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, za którego realizację odpowiada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Natomiast w ramach działań zaplanowanych podczas EXPO 2017 Astana, PARP będzie promował polską branżę energetyczną. Agencja planuje m.in. organizację narodowych stoisk promocyjnych na targach Mining Week w Karagandzie (czerwiec 2017 r), Mining Week Central Asia Exhibition (wrzesień 2017 r.), Kazbuild (wrzesień 2017 r.), Power/ReEnergy/Lighting Kazakhstan (październik 2017 r.)

Podobał się artykuł? Podziel się!