PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ciągnie się prywatyzacja Polskiego Cukru

Ciągnie się prywatyzacja Polskiego Cukru

Autor: farmer.pl/anna kobus

Dodano: 15-01-2014 10:11

Tagi:

Obecnie trwają negocjację z Ministerstwem Skarbu Państwa, ale przypuszcza się że prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej zakończy się najwcześniej za rok - powiedział Kazimierz Kobza z Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego.Dużą rolę w prywatyzacji odgrywa wycena spółki. Negocjację trwają i jeszcze nie możemy powiedzieć, że rozmowy już się zakończyły powodzeniem - mówi Kazimierz Kobza z KZPBC.

- Dużym sukcesem jest, że ostatnio MSP wyraziło zgodę na przeprowadzenie niezależnej wyceny przez nas wynajętych audytorów. Opłacona przez nas firma doradcza nie tylko przeprowadzi rzetelną wycenę majątku spółki, ale również dokona analizy jej zachowania się na rynku w przyszłości, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji jaka nastąpi po 2017 roku czyli po likwidacji kwotowania produkcji cukru w UE - dodaje Kobza.

Nie ma jeszcze podjętych decyzji jak zostanie dokonane rozdzielenie akcji pomiędzy plantatorów. Ministerstwo szacuję, że będą one dostępne w ilości około 790 mln.

- Na pewno nie możemy dopuścić by sytuacja się powtórzyła sprzed kilku laty kiedy, to o mało co wykup spółki nie został dokonany przez osoby postronne - mówi Kazimierz Kobza.

Do finalizacji prywatyzacji bardzo daleko. Negocjację wciąż trwają, ale to już duży sukces, że MSP zgodziło się, żeby KZPBC zrobił własną wycenę wartości spółki.

KZPBC apeluję do plantatorów buraków by wzięli sprawę w swoje ręce i zakupili proporcjonalnie do swojej wielkości kontraktacji ilość akcji.

- Miejmy nadzieję, że dojdzie do kompromisu i warunki określone przez MSP będą do udźwignięcia przez plantatorów oraz pracowników i wreszcie osoby najbardziej związane z produkcją buraków cukrowych wezmą odpowiedzialność za przyszłość Krajowej Spółki Cukrowej. Jeżeli warunki zakupu akcji oraz wycena i rozdział akcji na plantatorów oraz pracowników będą uzgodnione, to wtedy oficjalnie zwrócimy się do każdego plantatora z ofertą zakupu określonej ilości akcji KSC, proporcjonalnie do wielkości kontraktacji. Ale to wszystko jeszcze przed nami gdyż stosujemy zasadę, że jeżeli nie wszystko jest uzgodnione to nie jest uzgodnione nic - dodaje. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.227.37
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!