PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

„Sposób na Sukces” - zgłoszenia do 15 października

„Sposób na Sukces” - zgłoszenia do 15 października

Ogłoszono XIII edycję konkursu "Sposób na Sukces".Po raz trzynasty wszyscy ci, którzy są autorami ciekawych przedsięwzięć na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tys. mieszkańców mogą zgłosić je do konkursu organizowanego przez CDR w Brwinowie. Materiały przesłane w karcie zgłoszenia są wstępnie oceniane, a do wybranej grupy nominatów kierowane są wizytacje, które wyłaniają laureatów konkursu.

Organizatorzy mają na celu promocję rozwoju przedsiębiorczości - w tym pozarolniczych przedsięwzięć tworzących nowe miejsca pracy, aktywizację gospodarczą mieszkańców wsi, upowszechnianie wiedzy o sposobach pozyskiwania środków na dofinansowanie przedsięwzięć gospodarczych.

Uczestnikom konkursu oferują upowszechnianie informacji o wyróżnionych przedsięwzięciach gospodarczych, możliwość wymiany doświadczeń i współpracę pomiędzy uczestnikami konkursu, promocję przedsięwzięć realizowanych w ramach inicjatywy Leader i z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

W obecnej edycji nagrodzone zostaną przedsięwzięcia realizowane przez osoby fizyczne i prawne w roku 2011 i pierwszej połowie 2012 r.  Zrealizowanie pomysłu musi potwierdzić miejscowy samorząd lub właściwy terenowo ośrodek doradztwa rolniczego.

A co oceni jury? Kryteria są różne. Przede wszystkim są brane pod uwagę: znaczenie przedsięwzięcia dla właścicieli, stan zatrudnienia, znaczenie  dla rozwoju gminy, wykorzystanie środków unijnych i lokalnego potencjału, innowacyjność i konsekwencja, a także pozycja konkurencyjna na rynku.

Wypełnioną kartę zgłoszenia trzeba przesłać do Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie do 15 października, ogłoszenie wyników nastąpi do końca marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!