PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Baza produktów

Podczas IV Europejskiego Forum dot. Jakości Żywności zaprezentowano bazę danych produktów posiadających nazwy zarejestrowane jako chronione nazwy pochodzenia, chronione oznaczenia geograficzne lub gwarantowane tradycyjne specjalności.Baza funkcjonuje od 7 października 2009 roku. Nosi nazwę Qualigeo i jest dostępna pod adresem www.qualigeo.eu. Znajdują się w niej opisy produktów posiadających zarejestrowane nazwy, które zawierają m.in. określenie obszaru geograficznego występowania produktu, jego historię oraz cechy specyficzne.

Można tam również znaleźć dane teleadresowe organów kontrolnych oraz grup producenckich, które wnioskowały o rejestrację danego produktu. Baza stwarza możliwość wyszukiwania informacji na podstawie kryterium „obszar geograficzny”. Dostępna jest ona w języku angielskim, włoskim, hiszpańskim i francuskim.

Stworzenie bazy danych Qualigeo było inicjatywą włoskiej Fundacji Qualivita, której jednym z zadań jest promocja produktów posiadających zarejestrowane nazwy. Qualivita jest fundacją non-profit i powstała w 2002 roku w Sienie. Została stworzona z inicjatywy Regionu Toskanii, władz samorządowych i Izby Handlowej miasta Siena.

Źródło: IJHAR-S

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!