Pierwszym z nich jest pochodząca z Włoch jest szynka Prosciutto Amatriciano. "Prosciutto Amatriciano" (ChOG) posiada specyficzną jakość, która wynika z tradycyjnej techniki szczególnie głębokiego oprawiania świeżego udźca, praktykowanego na całym obszarze produkcji w chwili uzyskania surowca. Surowiec przeznaczony do produkcji "Prosciutto Amatriciano" ChOG stanowią wyłącznie świeże udźce świń tradycyjnych ras Large White Italiana i Landrace Italiana oraz tych ras w formie uszlachetnionej, wpisanych do włoskiej księgi rodowodowej (Libro Genealogico Italiano) lub świń pochodzących od knurów wymienionych ras, świń pochodzących od knurów rasy włoskiej Duroc.

Kolejnym produktem jest Arnaki Elassonas (ChNP). Świeże mięso z jagniąt ssących w wieku 30–45 dni, o wadze 6,5–10,5 kg, urodzonych z maciorek o fenotypicznych cechach miejscowych ras greckich żyjących na terenie Grecji kontynentalnej. Sprzedawane jest tylko świeże mięso w postaci całych tusz, w postaci półtusz lub bądź w kawałkach. Obszar geograficzny, na którym produkowane jest mięso obejmuje - prowincję Elassona w prefekturze Larissa i rejon Damasios w gminie Tirnavos.

Kolejne dwa produkty pochodzą z Niemiec. Są to kiełbasy Göttinger Feldkieker (ChOG) i Göttinger Stracke (ChOG). Göttinger Feldkieker jest twardą, naturalnie suszoną kiełbasą z surowej wieprzowiny o konsystencji i kolorze metki, tj. ma gruboziarnistą strukturę i intensywny czerwony kolor uzależniony od stopnia dojrzałości. Wytwarzana jest z wieprzowiny ze świeżego uboju. Göttinger Feldkieker różni się od kiełbasy Göttinger Stracke kształtem, średnicą i wagą. W szczególności średnica Göttinger Feldkieker zmienia się na całej długości kiełbasy, natomiast Göttinger Stracke jest prosta i ma jednolitą średnicę. Oznacza to, że kiełbasa dojrzewa w inny sposób i nabiera innego smaku.

Podobał się artykuł? Podziel się!