Ze strony rosyjskiej natomiast w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele administracji państwowej, pod przewodnictwem zastępcy ministra rolnictwa Aleksandra Leonidowicza Czernogorowa.

Uczestnicy Forum zwiedzili Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe JUGAGRO-2010, na których swoje produkty zaprezentowało ponad 600 wystawców z 31 regionów Rosji i 31 państw, w tym z Polski. Program Forum obejmował również spotkanie w Kubańskim Państwowym Uniwersytecie Rolniczym, będącym jednym z liderów rolniczych ośrodków akademickich w Rosji oraz wizytę w dwóch firmach branży rolnej.

Podczas rozmów podkreślano konieczność aktywizacji kontaktów między polskimi i rosyjskimi przedsiębiorcami. Wskazano na potrzebę nawiązywania współpracy regionalnej pomiędzy polskimi województwami a regionami rolniczymi Federacji Rosyjskiej oraz uczelniami rolniczymi i instytutami naukowo-badawczymi. Przedstawiciele strony rosyjskiej zachęcali do prowadzenia inwestycji w rosyjskim sektorze przetwórstwa rolno-spożywczego.

Przewodniczący obu delegacji omówili stan relacji dwustronnych w sektorze rolnym, w tym w szczególności kwestię polskiego eksportu owoców i warzyw do Federacji Rosyjskiej oraz funkcjonowanie unii celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu.

Źródło: MRiRW/farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!