Nieprawdą jest, że twórczością ludową zajmują się tylko ludzie starsi, nauczeni rzemiosła od swoich ojców i dziadków. Coraz więcej jest młodych ludzi, którzy chcą zarobić na dorobku naszych pradziadów, łącząc tradycję z nowoczesnością.

Zarówno w Polsce, jak i na świecie rzemiosło jest ważnym uzupełnieniem przemysłu i wpływa na przyspieszenie rozwoju gospodarczego kraju. Jest czynnikiem wspomagającym system oświaty i zmniejszającym bezrobocie. Ważnym obszarem jest rzemiosło artystyczne, które szczególną uwagę poświęca wzornictwu. Produkty te, wyrabiane w zaciszu domowym i w małych pracowniach czy klubach, łączą w sobie styl i jakość. Są jedyne w swoim rodzaju, a przy tym funkcjonalne i trwałe.

W grupie lepiej
Twórcom ludowym zrzeszonym w stowarzyszeniach i kołach jest dużo łatwiej wypromować i sprzedać swoje małe dzieła sztuki niż osobom działającym na własną rękę. Stowarzyszenia mogą  bowiem liczyć na pieniądze od sponsorów i organizacji rządowych i pozarządowych wspierających sztukę regionu, chcących w ten sposób przybliżyć mieszkańcom historię i tradycje. Dobrym sposobem na zaprezentowanie się jest również uczestnictwo w jarmarkach, festiwalach i targach, gdzie potencjalny klient może wypatrzyć produkt, który go zainteresuje, kupić i polecić innym.

W życie wkracza nowoczesność i nawet tradycyjne przedmioty można wypromować w internecie. Zarówno duże firmy, jak i drobni przedsiębiorcy zakładają strony i umieszczają tam zdjęcia swoich wyrobów, które w wirtualnym świecie łatwiej znaleźć i sprzedać. Wystarczy tylko wpisać interesujące nas hasło i w wyszukiwarce pojawia się kilka, a nawet kilkadziesiąt pozycji. Twórcy ludowi, stowarzyszenia i koła mają również swoje strony internetowe, na których prezentują wyroby, ich historię, sposób wykonania, czego z ciekawością poszukują klienci.