Wśród nowo przyjętych do sieci firm są: producent m.in. win owocowych Vin-Kon S.A z Konina, piekarnia "Natura" z Poznania, oferująca chleb orkiszowy ze 100 proc. zawartością orkiszu, Rzeźnictwo-Wędliniarstwo dr Maryniak w Skórzewie, które produkuje wędliny m.in z mięsa ze świni złotnickiej.

Wśród wyróżnionych certyfikatem znalazły się także gospodarstwo ekologiczne Grabina i trzy gospodarstwa pszczelarskie: "Suszka" Adrian Suszka w Mosinie, Gospodarstwo Pasieczne Wojciech Kociemba w Puszczykowie i Pasieka Specjalistyczna Krystyna i Jerzy Bangier w Krośnie koło Mosiny.

Listę uzupełnia "Karczma Kołodziej" w Skokach, która oferuje regionalne dania, np. szare kluchy z boczkiem i kapustą czy czerninę z makaronem domowym, oraz firma rodzinna Pracownia Zdrowej Żywności Smakfonia w Poznaniu, w której ręcznie wytwarza się pierogi m.in. z mięsem, ruskie, ze szpinakiem czy z kapustą i grzybami.

Wraz z nowoprzyjętymi Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska zrzesza 53 członków, a wśród nich producentów żywności wysokiej jakości, przetwórców, restauracje, gospody i gościńce.

Wielkopolska od 2008 roku jest regionem członkowskim Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego (European Network of Regional Culinary Heritage).

W województwie wielkopolskim funkcjonuje Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, której celem jest wskazanie konsumentom i turystom miejsc, w których produkowana jest wysokiej jakości żywność regionalna i serwowana tradycyjna, wielkopolska kuchnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!