PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Opolagrę odwiedziły 44 tys. osób

Opolagrę odwiedziły 44 tys. osób

Autor: farmer.pl

Dodano: 19-06-2012 15:33

Tagi:

Od 15 do 17 czerwca 2012 roku na lotnisku w Kamieniu Śląskim 352 wystawców na 38 hektarach prezentowało najnowsze maszyny rolnicze, rozwiązania dla gospodarstw hodowlanych, materiał siewny, alternatywne źródła energii. Wystawiali się również producenci pasz i nawozów.W namiocie forum prezentowano liczne ciekawe prelekcje. Warsztaty na temat sposobów oszczędzania paliwa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przez wszystkie dni trwania wystawy. Odbyła się również debata na gorący temat „odstępstwo rolne i ochrona prawna odmian".

Pokazy maszyn w sprawdzonej formule cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku zostały wzbogacone o prezentację Maszyn Roku 2012, gdzie na ringu można było obserwować w ruchu maszyny nagrodzone podczas Agritechnica 2011 w Hanowerze.

- Wartość maszyn zgromadzonych na wystawie przekroczyła miliard złotych - powiedział Ludwik Apolinarski, prezes DLG AgroFood.

Dla zwiedzających przygotowano losowanie zgrabiarki Krone w sobotę i losowanie wyjazdów na EuroTier do Hanoweru w niedzielę.

Opolski oddział KRUS ogłosił podczas Opolagry wyniki konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Pan Krzysztof Tomala z Naczęsławic zajął I miejsce i otrzymał atrakcyjne nagrody, między innymi wycieczkę na EuroTier do Hanoweru.

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Polskie Towarzystwo Rybackie i Lokalna Grupa Rybacka „Opolszczyzna" przygotowały „Wioskę Rybacką", gdzie można było spróbować lokalnych wyrobów z ryb, podziwiać ryby w akwarium i zapoznać się z ofertą firm obsługujących hodowców ryb. Odbyły się również prelekcje.

W sektorze „dom i ogród" można było nabyć ciekawe produkty regionalne.

Następna Opolagra odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2013 na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!